background

Pubis Estetiği

Pubis bölgesi; karnın alt tarafında uzanan üçgen biçimli, iki kasık arasında klitorise kadar gelen bölgedir. Üçgen şeklindeki bu bölgede cilt altı yağ dokusu fazlalığı bir çıkıntı meydana getirir. Bu çıkıntıya ise Venüs Tepesi adı verilir. Bazı kadınlarda bu bölgedeki yağ dokusu normalden oldukça fazla olup kötü bir görüntüye neden olabilir. Bu durumda Venüs tepesi olarak nitelendirdiğimiz bölgeye yönelik estetik uygulamalar gündeme gelir.

Labioplasti
PUBİS ESTETİĞİ NEDEN TERCİH EDİLİR?

PPubis bölgesi bazı kadınlarda normalden daha hacimli ve kabarık olabilir. Bu durum kadınların bikini, iç çamaşırı giydiğinde ve tayt ve kısa üstler tercih ettiğinde daha belirgin olmasına neden olur. Bu belirginlik çoğu kadın için son derece rahatsız edici olur ve estetik kaygılara sebebiyet verir. Özellikle sezaryen doğumlardan sonra bu bölgede çıkıntılı yapı kadını daha da rahatsız eder. Sezaryen dikişinin altında ve üstünde çift katlantılı bir görünüm ortaya çıkmasına yol açar.

Özellikle genç yaşlarda bu estetik kaygı daha da yoğun yaşanır. Bu durum kadının cinsel yaşantısından tutun da sosyal yaşantısına kadar pek çok durumu olumsuz yönde etkileyebilir. İşte bu nedenle Venüs tepesi operasyonları gerçekleştirilir.

PUBİS ALANI NEDEN BAZILARINDA DAHA BÜYÜKTÜR?

Yukarıda da belirtildiği gibi bu bölge yağ dokusu bakımından oldukça zengindir. Kilolu ve hızlı kilo alıp daha sonra kilo veren kadınlarda bu bölgedeki fazla yağ dokusu kalır. Bu da bölgenin iri, kabarık, şişkin görünmesine neden olur. Bazen de yapısal sebeplerden dolayı zayıf kadınlarda bölge daha şişkin bir görünüme sahip olabilir. Bu görüntüde kadında estetik açıdan rahatsızlık yaratabilir.

PUBİS ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Sezaryen operasyonu için yapılmakta olan kesiye benzer bir kesi yapılır. Bu kesiden fazla olan yağlar çıkarılır. Böylece bölgeye estetik bir görünüm kazandırılır.

PUBİS ESTETİĞİ OPERASYONUNUN RİSKLERİ NELERDİR?

Pubus estetiği operasyonuyla ilgili en sık sorulan sorulardan biri de bu operasyonun riskleridir. Bu operasyonun taşıdığı riskler diğer estetik işlemlerdeki risklere benzerdir. Kanama, enfeksiyon gibi genel operasyon riskleri mevcuttur. Bununla birlikte güvenilir ellerde bu riskler son derece düşüktür. Operasyon sonrasında hasta, rutin günlük yaşantısına hızlı biçimde dönebilir.

PUBİS KÜÇÜLTME İÇİN AMELİYATSIZ YÖNTEMLER NELERDİR?

Son yıllarda pubis küçültme için ameliyatsız yöntemlere ilgi artmıştır. Hem iyileşme süresinin kısa oluşu hem de günlük yaşantıya hızlı dönüş sağlanması pubis küçültme için yaptığımız ameliyatsız uygulamaları artırmıştır. Mezoterapi yöntemleriyle bu bölge estetik bir görünüm kazanır. Mezoterapi yönteminde, deri altına küçük iğnelerle bir takım maddeler enjekte edilir. Deri altında bulunan yağ dokusuna yağ eritici ilaçlar enjekte edilerek bu bölgenin bir miktar incelip küçülmesi sağlanır. Ameliyatsız yöntemlerde hastaların biraz daha sabırlı olmaları gerekir. Çünkü ilaçların etki etmesi belirli bir zaman alır. Ortalama olarak 8 ile 10 seans arasında uygulama gerçekleşir. Bu seanslar toplamda iki aylık süreyi kapsar. Bu sürenin sonunda başarılı sonuçlar elde edilir.