background

Pubis Estetiği

Pubis bölgesi bazı kadınlarda normalden daha hacimli ve kabarık olabilir. Bu durum kadınların bikini, iç çamaşırı giydiğinde ve tayt ve kısa üstler tercih ettiğinde daha belirgin olmasına neden olur. Bu belirginlik çoğu kadın için son derece rahatsız edici olur ve estetik kaygılara sebebiyet verir. Özellikle sezaryen doğumlardan sonra bu bölgede çıkıntılı yapı kadını daha da rahatsız eder.

Labioplasti
Pubis Bölgesi Neresidir? Venüs Tepesi Neresidir?

Pubis bölgesi; karnın alt tarafında uzanan üçgen biçimli, iki kasık arasında klitorise kadar gelen bölgedir. Üçgen şeklindeki bu bölgede cilt altı yağ dokusu fazlalığı bir çıkıntı meydana getirir. Bu çıkıntıya ise Venüs Tepesi adı verilir. Bu bölge için yapılan estetik uygulamalara Venüs tepesi estetiği denilir.

Pubis Alanı Neden Bazılarında Daha Büyük ve İridir?

Yukarıda da belirtildiği gibi bu bölge yağ dokusu bakımından oldukça zengindir. Kilolu ve hızlı kilo alıp daha sonra kilo veren kadınlarda bu bölgedeki fazla yağ dokusu kalır. Bu da bölgenin iri, kabarık, şişkin görünmesine neden olur. Bazen de yapısal sebeplerden dolayı zayıf kadınlarda bölge daha şişkin bir görünüme sahip olabilir.

Pubis Estetiği Nasıl Yapılır? Puboplasti

Sezaryen operasyonu için yapılmakta olan kesiye benzer bir kesi yapılır. Bu kesiden fazla olan yağlar çıkarılır. Yani bu bölgedeki fazla yağlar çekilir. Böylece bölgeye estetik bir görünüm kazandırılır. Çoğu hasta bu operasyon yerine ameliyatsız yöntemleri tercih eder.

Puboplasti Operasyonunun Riskleri Var mıdır?

Puboplasti operasyonuyla ilgili en sık sorulan sorulardan biri de bu operasyonda risklerin olup olmadığıdır. Her operasyonda var olan riskler bu operasyon içinde geçerlidir. Kanama, enfeksiyon gibi genel operasyon riskleri mevcuttur. Bunların dışında bu operasyon için doğru tekniklerle ve uzman ellerce yapıldığında belirgin bir risk söz konusu değildir. Operasyon sonrasında hasta, doktor kontrolünde sosyal ve iş hayatına dönebilir.

Pubis Küçültme İçin Ameliyatsız Yöntemler

Son yıllarda pubis küçültme için ameliyatsız yöntemlere ilgi artmıştır. Hem iyileşme süresinin kısa oluşu hem de günlük yaşantıya hızlı dönüş sağlanması pubis küçültme için yaptığımız ameliyatsız uygulamaları artırmıştır. Mezoterapi yöntemleriyle bu bölge estetik bir görünüm kazanır. Mezoterapi yönteminde, deri altına küçük iğnelerle vitamin enjeksiyonu yapılır. Deri altında bulunan yağ dokusuna yağ eritici ilaçlar enjekte edilerek bu bölgenin bir miktar incelip küçülmesi sağlanır. Ameliyatsız yöntemlerde hastaların biraz daha sabırlı olmaları gerekir. Çünkü ilaçların etki etmesi belirli bir zaman alır. Ortalama olarak 8 ile 10 seans arasında uygulama gerçekleşir. Bu seanslar toplamda iki aylık süreyi kapsar. Bu sürenin sonunda başarılı sonuçlar elde edilir.